Поява концепту "краківська історична школа" в польській історіографії

Лаврук, Л.
У статті автор пропонує поглянути на процес творення концепту "краківська історична школа" в польській історіографії, набуття ним таких характеристик, як "політизованість" та "песимізм", які подекуди досі слугують ідеологічним маркером для сучасних дослідників історіографії кінця ХІХ ст.
Article outlined the process of making a concept of "Cracow historical school" in the Polish historiography. Concept obtained such characteristics as "politicization" and "pessimism" which are determining a perception of the late 19th century Cracow historical writing until today.
краківська історична школа, польська історіографія кінця ХІХ – початку ХХ ст., Міхал Бобжинський, Юзеф Шуйський, Владислав Смоленський, краківський історичний песимізм, стаття, Cracow historical school, Polish historiography, Michał Bobrzyński, Józef Szujski, Władysław Smoleński, historical pessimism
Лаврук Л. І. Поява концепту «краківська історична школа» в польській історіографії / Л. І. Лаврук // Наукові записки НаУКМА. - 2015. - Т. 169: Історичні науки. - С. 70-75.