Олексій Гнатковський: "Наше мистецтво високе, сильне, як і наш народ"

Гнатковський, Олексій
Котенок, Вікторія
Олексій Гнатковський (н. 1985) – актор театру і кіно, режисер, куратор фестивалю "Porto Franko", провідний актор Івано-Франківського драматичного театру, заслужений артист України. Освіта: Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника (перша – політолог, друга – театральне мистецтво). Творчу кар’єру почав у 2004 році на сцені Івано-Франківського театру як артист балету, з 2008 – артист драми. Ролі: Еней у феєрії-бурлеску "Енеїда" Івана Котляревського, Гамлет у неоопері "Hamlet" за Шекспіром, Остап Ількович у трагікомедії "Слава Героям" Павла Ар’є, Віщун у різдвяному мюзиклі "Коляда та й плєс …Ізпрежди віка…" та Модільяні в однойменній виставі за сценічними версіями Ростислава Держипільського, Іван Синиця у мюзиклі "Гуцулка Ксеня" Ярослава Барнича, Дідушенко у драмі "Солодка Даруся" Марії Матіос, Дідушенко і Василь Шандро у драмі-реквіємі "Нація" Марії Матіос (режисер усіх вистав Ростислав Держипільський) та ін. Поза театром грає моновиставу "Про що мовчать чоловіки, або Дикун Forever" Роба Беккера (реж. Давис Колбергс). Режисерські роботи: "На західному фронті без змін" Е. М. Ремарка і "Сватання на Гончарівці" Г. Квітки Основ’яненка в ІваноФранківському театрі, "Серце навпіл" за оповіданнями Марії Матіос в Одеському театрі ім. В. Василька, "Дванадцята ніч" Шекспіра у Києві (міжнародний проєкт англійською мовою з ветеранами АТО і волонтерами) та ін. Лауреат фестивалю "Вересневі самоцвіти" у номінації "Найкращий актор" (за роль Івана Синиці) та премії ім. Мар’яна Крушельницького НСТДУ (за низку ролей). Роль Івана Довбуша у фільмі Олеся Саніна "Довбуш".
вистава "Бій за Україну", режисер, театральна школа, москальська орда, Ростислав Держипільський, розмова з Богом, стаття
Гнатковський О. Олексій Гнатковський: "Наше мистецтво високе, сильне, як і наш народ" / розмовляла Вікторія Котенок // Кіно-Театр. - 2023. - № 1. - С. 30-33.