Особливості студентського сленгу в українській мові

Демченко, Надія
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У роботі обґрунтовано роль українського студентського сленгу для загальнонародної мови. Розглянуто семантичні особливості студентського соціолекту. Сформовано семантичні групи, виявлено основні способи творення сленгізмів. З’ясовано тенденції розвитку студентського соціолекту.
The research justifies the role of Ukrainian students’ slang for a nationwide language. Semantic features of students’ sociolect are cosidered. Semantic groups are formed, ways of formation of slang detected. Trends in the development of student sociolect are found.
сленг, український студентський сленг, жаргон, семантика, семантичні особливості, семантичні групи, лексема, лексика, літературна мова, тези конференції, slang, Ukrainian students’ slang, jargon, semantics, semantic features, semantic groups, lexeme, lexis, literary language
Демченко Н. В. Особливості студентського сленгу в українській мові / Надія Демченко // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VIIІ Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 24 травня 2024 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2024. - C. 53-57.