Українське православ'я Могилянської доби

Loading...
Thumbnail Image
Date
1999
Authors
Головащенко, Сергій
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Знання
Abstract
Розділ 3 з навчального посібника для студентів вищих навчальних закладів "Історія релігії в Україні". Протягом майже п’ятнадцяти років у першій половині XVII ст. (1632—1647) православний митрополичий престол у Києві судилося посідати нащадку молдавських господарів Петру Могилі (1596—1647). Ці роки стали багато в чому визначальними для подальшого розвитку церковного, культурного, національного та суспільного життя нашого народу. Тож зовсім невипадково увійшли вони в історію України під назвою Могилянська доба. Справа в тому, що релігійне питання, яке з кінця XVI ст. було центром політичного, суспільного та культурного життя на руських землях Речі Посполитої, саме з початку 30-х років XVII ст. дістало нові імпульси для свого розв’язання.
Description
Keywords
Петро Могила, Київська митрополія, Могилянська доба, православна спільнота Речі Посполитої, православна церква, король Владислав IV, релігійні конфлікти, розділ навчального посібника
Citation
Головащенко С. І. Українське православ'я Могилянської доби / Сергій Головащенко // Історія релігії в Україні : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / за ред. А. М. Колодного, П. Л. Яроцького ; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди, Відділення релігієзнавства. - Київ : Знання, 1999. - Розділ 3. - С. 160-187.