Потульницький, Георгій
Центр ім. О. Пріцака
У статті автор характеризує документ "Студії з історії України в Гарвардському університеті в 1968-69 і 1969-70 акад. роках", який належить перу видатного українського історика Олександра Оглоблина (1899-1992). Документ віднайдений автором в особистому архіві Омеляна Пріцака, який зберігається в Національному університеті “Києво-Могилянська академія". Рукописний документ проливає світло на специфіку постання дисципліни "Історія України” в одному з найпрестижніших університетів світу - Гарвардському університеті в США, та передумови утворення в його стінах Українського Наукового Інституту (УНІГУ). Документ також дає уявлення про наукові зацікавлення О. Оглоблина в еміграційний період його життя та тематику курсів, семінарів і дисертацій для підготовки відповідних фахівців з історії України, узгоджених із керівництвом Гарвардського університету та студентським загалом у 1968-69 та 1969-70 рр.
The issue is devoted to the general analytic characteristics of the document, created by the outstanding Ukrainian historian Olexander Ohloblyn. The author has found this document in the private archives of another famous historian O. Pritsak. These archives are now located in National University “Kyiv-Mohyla Academy”. The document describes the pre-history of the discipline of Ukrainian Studies in Harvard University and the creation of Ukrainian Research Institute (HURI), founded by O. Pritsak. On the base of this document one can obtain the imagination of the circle of the research interests of O. Ohloblyn of that time and the first thematic of the different courses, seminars and dissertations for the preparation of the first specialties in Ukrainian Studies in Harvard.
Олександр Оглоблин, особистий архів Омеляна Пріцака, історія України, Гарвардський університет, стаття, Olexander Ohloblyn, personal archive of Omeljan Pritsak, history of Ukraine, Harvard University
Потульницький Г. В. Документ з особового архіву Омеляна Пріцака з історії постання українознавчих студій в стінах Гарвардського університету / Г. В. Потульницький // Українська орієнталістика : [збірник наукових праць]. - 2009-2010. - № 4-5. - С. 258-260.