Ігор Кобрин залишив вагомий спадок

Саква, Олександр
11 грудня 2023 року помер Ігор Кобрин (1951 – 2023), один із найпродуктивніших українських документалістів. Особливість його діяльності в тому, що заснована ним ще на початку 1990-х студія "Телекон" розгорнулася на повну силу вже в часи Незалежності, тоді, коли документальне кіно в нас ледве жевріло, а держава його фінансово майже не підтримувала. Ігор Кобрин поєднував різні таланти – був сценаристом, режисером і продюсером. Він належав до категорії сценаристів-дослідників (мав дві вищі освіти –Львівський університет і КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого), невтомно шукаючи і знаходячи маловідомі сюжети з історії України, переважно ХХ століття. Як режисер він знайшов вдалу форму – динамічне розгортання сюжету, що спирався переважно на архівні документи, завдяки чому його фільми-дослідження були переконливими, мали інтелектуальне наповнення і викликали довіру. Вміло застосовував музичний супровід. Особливо вдалий – і за масштабом і за втіленням – серіал "Собор на крові"(10 серій) про боротьбу українців упродовж ХХ століття за незалежну державу. Як продюсер він зумів налагодити виробництво фільмів всупереч обставинам. Ігор Кобрин був невтомним трудівником і зробив значний внесок в українську документалістику.
"Чорнобиль: Два кольори часу", "Хлібна гільйотина", премія "Телетріумф", Юрій Сугак, український народ, стаття
Саква О. О. Ігор Кобрин залишив вагомий спадок / Олександр Саква // Кіно-Театр. - 2024. - № 1. - C. 47.