Ватикан та геополітика: між Божим промислом і людським. Український контекст

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Authors
Ямборко, Ольга
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Війна в Україні призвела до суттєвих перестановок на геополітичній карті світу. У зв’язку із цим самим українцям, як і представникам геополітичної шахівниці, довелось складати "іспит совісті". Для українців він має життєве значення й тяжіє до однозначних відповідей, натомість світова спільнота та її провідні інституції визначаються між мораллю – "європейськими цінностями" – та "інтересами". Агресор в особі росії упродовж довгого часу випробовує на міцність систему світового порядку, сформовану після Другої світової війни. На фронтах російсько-української війни ця проблема перейшла усі межі і проявила реальний стан справ, коли чимало міжнародних інституцій виявились неспроможними виконувати свої функції або у реалізації своєї місії користуються підміною понять.
Description
Keywords
російське вторгнення, Аmnesty International, Міжнародний комітет Червоного Хреста, Гаванська декларація, Папа Римський Франциск, стаття
Citation
Ямборко О. Ватикан та геополітика: між Божим промислом і людським. Український контекст / Ольга Ямборко // Кіно-Театр. - 2023. - № 1. - C. 3-6.