Ідея героїчного театру в добу змагань за націю і державу

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Authors
Бітаєв, Валерій
Корнієнко, Владислав
Мосенкіс, Юрій
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
"Театр високого стилю" – "не для дешевої розваги чи для деморалізації публіки, а для формування героїчного духу, в службі нації й високим ідеям, театр як "меч духовний", як зброя в боротьбі за волю проти чужинецького панування і проти всього, що спідлює, деморалізує або розніжнює душу нації й людини, гасить її дух..." Україна переформатовує своє мистецтво в напрямку його перетворення на потужну ідеологічну зброю проти агресора. Водночас мистецтво – засіб дальшого впевненого утвердження образу України як мистецької держави світового рівня. Таким чином, концепція героїчного театру відводить українській драматургії функцію, подібну до функцій античного театру: нагадувати історію, виховувати патріотизм та мораль, кликати на подвиг, підносити високі почуття, культивувати святість Батьківщини. Ця концепція є винятково актуальною в час злучення сил українського народу у священній війні за незалежність і свободу, ідентичність і майбутнє.
Description
Keywords
державницька ідеологія, деградація театру, Наталя Ґеркен-Русова, ідеал театрального мистецтва, репертуар героїчного театру, "Триста літ українського театру", Джорж Гордон Байрон, ідеологічна зброя, стаття
Citation
Бітаєв В. Ідея героїчного театру в добу змагань за націю і державу / Валерій Бітаєв, Владислав Корнієнко, Юрій Мосенкіс // Кіно-Театр. - 2023. - № 6. - C. 6-8.