Звуки скіфських наверш

Фрунт, Олена
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті представлено попередні результати акустичного аналізу звукового елементу наверш скіфського часу. Визначено інтенсивність, частоту, дальність звучання, основний тон. Незважаючи на те, що на цей момент вибірка обмежується лише знахідками з території Лістостепу Східної Європи, експериментальний дослідницький підхід може надати більше інформації про ці об’єкти. Це дасть нам змогу наблизитись до розуміння можливої функції та культурного значення наверш.
The article presents preliminary results of the sound analysis of the metal pole-tops, which were distributed in the Scythian period. The sound level, frequency, sound distance and musical note are determined. Even though our study is limited to small number of artifacts from the Eastern European forest-steppe, an experimental research approach can provide more information about these objects. This will allow us to get closer to understanding the possible function and cultural significance of the Scythian pole-tops.
скіфський час, музичні інструменти, ідіофони, брязкальця, дзвіночки, звукозапис, тези конференції, Scythian period, musical instruments, idiophones, rattles, pellet bells, recording
Фрунт О. Звуки скіфських наверш / Олена Фрунт // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2023 : тези конференції, 26 січня 2023 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2023. - C. 81-93.