Зінченко, Алла
Мішин, А.
Системне дослідження становища дітей надає можливість визначити тенденції, характер та масштаби соціально-економічних проблем дитинства для визначення пріоритетних напрямів, за якими повинна удосконалюватись державна політика у сфері охорони дитинства. У 2011 році, якщо порівнювати з 2010 роком, в Україні спостерігалися наступні позитивні тенденції: уповільнення темпів зменшення чисельності дітей; зниження рівня смертності та захворюваності дітей віком до 1 року; зниження рівня смертності дітей віком 0—17 років; збільшення рівня охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування; зменшення кількості злочинів, що скоюють діти, і, відповідно, зменшення числа засуджених дітей; впровадження системи інклюзивної освіти тощо.
права дітей, рекомендації
Зінченко А. Г. Оцінка, прогнозування і рекомендації щодо поліпшення забезпечення прав дітей, їх захисту й розвитку / [А. Г. Зінченко, А. О. Мішин] // Державна доповідь про становище дітей в Україні (за підсумками 2011 року) / [кер. авт. кол. А. Г. Зінченко; ред. В. О. Берегова]; М-во соц. політики України, Держ. ін-т сімейної та молодіжної політики. - К., 2012. - Розд. V. - С. 154-160.