Пасічник, Дмитро
У Законі України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", що відкрив для України такий довгоочікуваний ринок землі, водночас усе ще передбачено низку обмежень (якщо не сказати мораторіїв) щодо відчуження тих чи тих земель. І одне із них прямо стосується сумної сторінки модерного етапу української історії — війни і тимчасової втрати територій. Фактично ж стовідсоткове "превентивне" невизнання жодних правочинів щодо землі (крім спадкування), які тим не менш, зрозуміло, відбуваються між людьми, штучно створює невиправдані розбіжності у праві, що регулює права українців, які опинилися під окупацією, та усіх інших, може затьмарити в уяві частини таких українців очікування ними перемоги України та реінкорпорації територій.
Земельний кодекс України, ринок землі, Міжнародний суд ООН, "Намібійські винятки", план Аннана, тези конференції
Пасічник Д. В. Доцільність дії мораторію на відчуження земельних ділянок на тимчасово окупованих територіях України в умовах тривалої війни / Пасічник Дмитро Володимирович // Сучасні виклики приватного права в умовах війни : збірник наукових праць учасників круглого столу (1 лютого 2024 року, Київ, Україна) / [орг. комітет: Ханик-Посполітак Р. Ю., Федосєєва Т. Р.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Факультет правничих наук, Кафедра приватного права. - Київ : НаУКМА, 2024. - C. 81-87.