Лінгвістична прагматика в контексті сучасних мовознавчих досліджень

Балаж, Валентина
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Тези розглядають лінгвістичну прагматику в контексті сучасного мовознавчого вчення. Подано короткий нарис історії прагмалінгвістики з урахуванням ключових етапів та ідей, які мали вплив на її становлення та розвиток.
Theses consider linguistic pragmatics in the context of modern linguistics. A brief outline of the history of pragmalinguistics is presented, taking into account the key stages and ideas that had an impact on its formation and development.
лінгвістична прагматика, прагмалінгвістика, мовознавство, мовленнєвий акт, прагматичні принципи спілкування, дискурс, тези конференції, linguistic pragmatics, pragmalinguistics, linguistics, speech act, pragmatic principles of communication, discourse
Балаж В. О. Лінгвістична прагматика в контексті сучасних мовознавчих досліджень / Валентина Балаж // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VIIІ Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 24 травня 2024 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2024. - С. 8-10.