Стійкість екосистеми суспільного врядування: політика та комунікації : збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих учених

Permanent URI for this collection

До збірника увійшли вибрані праці студентів, аспірантів і молодих учених – учасників Другої міжнародної науково-практичної конференції "Стійкість екосистеми суспільного врядування: політика та комунікації" (26 червня 2024 р., Київ, Україна), яку щорічно організує та проводить Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича Національного університету "Києво-Могилянська академія" у співпраці з кафедрами адміністративного права і права місцевого самоврядування Ягеллонського університету в Кракові (Польща), кафедрою державного управління та менеджменту Університету Бабеш Болай (Румунія) та академічним департаментом державного управління і політичних наук Клайпедського університету (Литва).

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 20 of 21
  • Item
    Стійкість екосистеми суспільного врядування: політика та комунікації : збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих учених
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Рябцев, Геннадій; Малиш, Наталія
    Міжнародну науково-практичну конференцію щорічно організує та проводить Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича Національного університету "Києво-Могилянська академія" у співпраці з кафедрами адміністративного права і права місцевого самоврядування Ягеллонського університету в Кракові (Польща), кафедрою державного управління та менеджменту Університету Бабеш Болай (Румунія) та академічним департаментом державного управління і політичних наук Клайпедського університету (Литва). У 2024 році вона має назву "Стійкість екосистеми суспільного врядування: політика та комунікації". Основною метою конференції є створення форуму для обговорення актуальних питань суспільного врядування, стійкості екосистеми, комунікацій, цифровізації, вироблення державної політики та політики місцевого самоврядування з урахуванням нових викликів країн ЄС та України, вирішення проблем, актуальних для України у воєнний період та в умовах повоєнного відновлення, а також розроблення рекомендацій із підвищення ефективності діяльності органів державної влади й місцевого самоврядування. Наведені у збірнику праці є стислим викладенням результатів досліджень студентів, аспірантів і молодих учених, які брали участь у конференції. Їх присвячено вирішенню проблем, що виникли до й після початку війни в Україні в соціальній, аграрній, екологічній, енергетичній, освітній, туристичній сферах. Зокрема, проаналізовано тенденції розвитку енергетичного ринку, питання енергетичної децентралізації в Україні, тенденції розвитку освіти, національно-патріотичного виховання молоді, виклики для військової обласної адміністрації в умовах воєнного стану, проблеми розвитку культурних і креативних індустрій, ризики у сфері видобутку сланцевого газу, у сфері цифровізації освіти, вплив громадського активізму на хід російсько-української війни, стратегічне управління місцевим розвитком, ризики для безпеки довкілля тощо.
  • Item
    Зарубіжний досвід існування ризиків щодо порушення прав людини в умовах політичної нестабільності
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Басараб, Остап
    Мета дослідження. Виявити ризики, що виникають при встановленні диктаторського режиму в країні й узурпація влади, які призводять до порушення прав людини.
  • Item
    Електронне врядування в Україні: цифровий уряд, трансформаційні ризики, тренди розвитку
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Батіг, Віктор
    Мета дослідження полягає у виявленні та аналізі ризиків, які супроводжують процеси впровадження та експлуатації цифрового уряду.
  • Item
    Українсько-естонський обмін технологіями цифрового врядування
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Бурдун, Іванна
    Мета дослідження: з’ясувати чи змінилась динаміка співпраці України та Естонії у сфері цифрового управління за останні 10 років.
  • Item
    Виклики та ризики розвитку аграрного сектору України в умовах російсько-української війни
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Варенбуд, Анжеліка
    Метою дослідження є проаналізувати існуючі виклики та ризики, які перешкоджають розвитку аграрного сектору України в умовах російсько-Української війни та визначити способи для їх запобігання та мінімізації.
  • Item
    Енергетична політика України в умовах повномасштабного вторгнення: ризики та загрози розвитку
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Власова, Марія
    Метою дослідження є проаналізувати енергетичну політику України в умовах повномасштабного вторгнення та виявити основні ризики та загрози для розвитку енергетичного сектору.
  • Item
    Тенденції та напрямки розвитку освіти
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Гладких, Анастасія
    Мета дослідження: дослідити сучасні тенденції в освіті та виявити їх мотивацію та можливі впливи на навчальний процес та суспільство в цілому.
  • Item
    Енергетична децентралізація в Україні: необхідність та можливість впровадження
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Грабовська, Уляна
    Мета дослідження: дослідити актуальний стан, мету та довести необхідність впровадження енергетичної децентралізації на території України.
  • Item
    An ecosystem of cultural and creative industries as part of the European economy
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Huhniak, Anna
    The purpose of the study is to analyse the ecosystem of cultural and creative industries (CCI) in Europe; to analyse the best practices of the CCI in European countries; to determine the impact of Creative Europe on the European economy; to investigate the importance of developing the CCI ecosystem in improving Ukraine's economic situation during the war.
  • Item
    Цифровізація в органах публічної влади в Україні
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Копилов, Денис
    Мета дослідження полягає у визначенні спрямування політики цифровізації в органах публічного влади в Україні та аналізі її результатів.
  • Item
    Strategic approaches to optimizing digital service delivery
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Lysenko, Roman
    This paper is aimed to provide strategic recommendations for optimizing digital service delivery in the public sector to enhance efficiency, accessibility, and security.
  • Item
    Виклики та заходи їх подолання для Полтавської обласної військової адміністрації в умовах воєнного стану
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Литвиненко, Сергій
    Метою дослідження є проаналізувати діяльність, виявити виклики та заходи їх подолання для Полтавської обласної військової адміністрації в умовах воєнного стану.
  • Item
    Ризики у сфері цифровізації освіти та шляхи їх мінімізації
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Любашевський, Михайло
    Метою дослідження є оцінка ризиків, повʼязаних з впровадженням цифровізації в освітню сферу та визначення шляхів їх мінімізації.
  • Item
    Ризики ігнорування та відсутності розробки сланцевого газу в Україні
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Марахов, Кирило
    Мета дослідження: виявити можливі ризики відмови від видобутку сланцевого газу на території України.
  • Item
    Вплив громадського активізму на хід російсько-української війни
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Маркосян, Софія
    Мета: проаналізувати вплив діяльності волонтерів на забезпечення військових потреб та обґрунтувати ефективність.
  • Item
    Політика влади та роль громадськості у процесі реінтеграції ветеранів/ветеранок в Україні
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Писаренко, Дар'я
    Мета дослідження: дослідити вплив влади та активного населення нашої держави у процес реінтеграції та адаптації наших Захисників та Захисниць та виявити ефективні стратегії, механізми та програми підтримки інтеграції цієї важливої соціальної групи у суспільство.
  • Item
    Національно-патріотичне виховання дітей та молоді на прикладі діяльності інформаційно-виставкового центру Музею Майдану в умовах війни
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Прохоренко, Анастасія
    Мета дослідження полягає у виявленні напрямків формування та реалізації політики щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді з використанням кейсу діяльності Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану в умовах війни.
  • Item
    Стратегічне управління місцевим розвитком в умовах війни
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Синицький, Олександр
    Метою дослідження є пошук системи стратегічного планування, яка створить умови для економічного зростання громад на території України.
  • Item
    Вплив європейського досвіду на розвиток цифрового урядування в Україні
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Філіпова, Дарія
    Мета дослідження: дослідити теоретичні та практичні аспекти цифрового урядування, його принципи, методи та інструменти, а також виявити його вплив на державне управління, економіку та суспільство.
  • Item
    Інноваційні методи управління ризиками для сталого відновлення туризму після війни
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Шульга, Дар'я
    Мета дослідження полягає в ідентифікації інноваційних методів управління ризиками для сталого відновлення туристичної галузі в постконфліктних регіонах.