035.01 Філологія (українська мова та література)
Permanent URI for this collection
Освітньо-наукова програма: "Теорія, історія літератури та компаративістика"
Browse
Browsing 035.01 Філологія (українська мова та література) by Title
Now showing 1 - 20 of 36
Results Per Page
Sort Options
- ItemАнтиколоніалізм у творчості Лесі Українки(2020) Муравська, Богдана; Агеєва, ВіраМета роботи – визначити антиколоніальні аспекти у творчості Лесі України, зокрема в драматичних поемах "Кассандра", "Оргія" та "Бояриня".
- ItemВзаємодія слова й зображення в графічному романі-свідчення Марджан Сатрапі "Персеполіс"(2020) Середа, Ілона; Огаркова, ТетянаМета роботи - дослідити поняття графічного роману, обґрунтувати застосування терміну графічний роман-свідчення та виявити як конструюється травматичний досвід за допомогою взаємодії зображення та слова в ньому на матеріалі "Персеполісу" Марджан Сатрапі.
- ItemВізуальне та текстуальне у виданнях українських футуристів 1920-х рр.(2022) Полєшко, Аліна; Пашко, ОксанаМета роботи — дослідити роль візуального та текстуального у творах футуристів.
- ItemДві світові війни в романах Луї-Фердінана Селіна(2021) Скрипник, Максим; Огаркова, ТетянаМета і завдання мого дослідження – аналіз та дослідження військового контексту в основному доробку романів Луї-Фердінана Селіна. Показати вплив війни на все подальше літературне життя загалом, а також показати, як Селін, беручи військовий контекст за основу свого сюжету, вибудовував на його тлі різні зв’язки людини в природному і неприродному середовищі.
- ItemДеміфологізація села в романах Сергія Жадана "Ворошиловград" та Сергія Saygon "Юпак"(2021) Вершковська, Аліса; Огаркова, ТетянаМета дослідження — окреслити міфопростір українського села (або населеного пункту) та спростити міфи в обраних творах.
- ItemЕстетичне переживання повсякдення в автобіографічних романах Е. Гемінґвея, С. Плат, Л. Коена(2020) Куліш, Юлія; Семків, РостиславРозвідки у сфері естетики здебільшого мали на меті визначити природу естетичного, пролити світло на причини естетичного ставлення, виокремити риси Прекрасного, і, відповідно, зробити висновки щодо природи людини. Західна естетика, що зосереджується на красних мистецтвах і є за суттю філософією мистецтва, досліджує вже сформовані мистецькі об’єкти, наголошуючи на рецептивному аспекті. Утім, із невпинною плинністю рис Прекрасного, котрі залежать від панівного світостосунку, змінного й давно несталого через ідеологічний плюралізм нашої епохи, акцент у дослідженнях варто перенести з Прекрасного на власне "переживання", на той ефект, котрий ми дістаємо від певних явищ, на ці явища як джерела переживання, на автора-креатора і головне — на умови постання такого естетичного переживання. Повсякденний світ традиційно протиставляють світу мистецтва як тло для "виймання" нами або ж самостійного "об’явлення" об’єкта і подальшого естетичного переживання. Повсякденність проочують і рідко розглядають у естетичних і тим більше літературознавчих дослідженнях; проте саме повсякденність є невід’ємною умовою постання естетичного переживання.
- ItemЖанрово-стильові експерименти та інтертекстуальність у прозі Юрія Тарнавського(2022) Дьоміна, Євгенія; Полюхович, ОльгаМета магістерського дослідження – проаналізувати жанрово-стильові експерименти та інтертекстуальність прозового доробку Ю. Тарнавського.
- ItemЗасоби відтворення гуцульського етосу в романі П. Шекерика-Доникового "Дідо Иванчік"(2020) Кіщук, Надія; Кісельова, ЛюдмилаМета дослідження полягає у аналізі способів відтворення гуцульського етосу в романі "Дідо Иванчік" Петра Шекерика-Доникового.
- ItemКаральна психіатрія у боротьбі з інакомисленням (на матеріалі документальних свідчень літераторів-дисидентів)(2020) Павлюк, Віталій; Полюхович, ОльгаМетою дослідження є виявлення й аналіз проблем, пов’язаних із осмисленням явища каральної психіатрії, у спогадах українських дисидентів, а також усталення погляду на такі спогади, як на форму мистецтва, художню літературу.
- ItemКриза ліберальних цінностей у романах Е. Єлінек та З. Сміт(2021) Гугнівенко, Єлизавета; Семків, РостиславМетою роботи є аналіз літературних реакцій Зеді Сміт та Ельфріде Єлінек на кризу західного лібералізму та його цінностей у другій половині ХХ ст.
- ItemМистецтво чи пропаганда: літературне життя в Донецькій та Луганській областях 1920-х років(2022) Перехожук, Ярослава; Пашко, ОксанаМета нашої роботи – дослідження процесу ідеологізації літератури Донбасу, вплив пропаганди на літературний побут регіону в 1920-х роках.
- ItemМоделі культурної пам'яті в сучасній українській прозі: Оксана Забужко, Тарас Прохасько, Юрій Винничук(2021) Сільніцька, Валентина; Агеєва, ВіраНа прикладі трьох романів сучасних українських письменників буде розглянуто, якими саме засобами автори "перебудовують пам’ять", точніше, повертають її українській спільноті.
- ItemМоделі особистої та колективної пам’яті в сучасних українських романах(2022) Кропивний, Віктор; Борисюк, ІринаОсобливий дослідницький інтерес спрямовано на осмислення текстів, що поки не є широко репрезентованими в літературознавчих та критичних розвідках.
- ItemМотив повернення до себе у романах Г. К. Честертона і Дж. Р. Р. Толкіна(2021) Ігнатьєва, Марія; Горідько, ЮліяМетою роботи є порівняння особливостей реалізації мотиву повернення до себе у романах Честертона і Толкіна.
- ItemМіфопростір Карпат у поезії Василя Герасим’юка(2022) Гойсак, Марта; Кісельова, ЛюдмилаМетою роботи є виявлення принципів організації та засобів творення міфопростору Карпат у поезії Герасим’юка.
- ItemОрієнтальні мотиви у творчості німецьких романтиків (Новаліс, Ф. Рюккерт)(2020) Янковецька, Юлія; Горідько, ЮліяМетою роботи є визначити специфіку орієнтальних мотивів та окреслити "образ" Сходу в літературі німецького романтизму на матеріалі текстів Новаліса і Ф. Рюккерта.
- ItemОсмислення абсурдності світу у творчості Гессе(2022) Колеснікова, Анастасія; Семків, РостиславМетою роботи є аналіз рис абсурдності у творчості Германа Гессе на поетичному та філософському рівнях.
- ItemОсновні поняття та практики обчислювального літературознавства (Computational Literary Critique)(2021) Михальчук, Віталій; Веретельник, РоманМетою роботи є вивчення та опис актуальних тенденцій втілення літературних інформаційних систем у соціумі.
- ItemПам'ять і забуття у творчості К. Ішіґуро(2021) Перев’язко, Валерія; Семків, РостиславМетою роботи є аналіз концепту пам’яті та забуття в п’ятьох романах Кадзуо Ішіґуро.
- ItemПам’ять відшукана і розказана: українки у прозі Аскольда Мельничука, Клер Бержерон і Маргарет Етвуд(2022) Строцька, Романія; Єрмоленко, ВолодимирМета роботи – проаналізувати концепт пам’яті у контексті становлення національної ідентичності українських жінок за кордоном на основі романів "Скрипка Спіріт Лейку" Клер Бержерон, "Життя до людини" Маргарет Етвуд та "Посол мертвих" Аскольда Мельничука.