Барокова різдвяна драма в українській літературі 1900-1920-х років

Пелешенко, Наталія
У статті простежується процес засвоєння українською літературою перших десятиліть XX cт. естетики та поетики бароко. Сюжетна колізія та переважно елементи поетики різдвяної шкільної й народної драми XVII-XVIII cт. активно використовувалися українськими письменниками 1900-1920-х років з метою тематичного оновлення й модернізації форми літературного твору.
The article traces the process of adopting the aesthetics and poetics of baroque by Ukrainian literature in the first decades of the XX cent. A plot collision and mainly elements of the poetics of XVII-XVIII Christmas school and national drama were actively utilised by Ukrainian writers in 1900-1920-s with the purpose of thematic refreshing and modernising the form of the literary composition.
українська література, бароко, драма, різдвяна драма, стаття
Пелешенко Н. І. Барокова різдвяна драма в українській літературі 1900-1920-х років / Н. І. Пелешенко // Маґістеріум. Вип. 8. Літературознавчі студії / редкол.: Моренець В. П. (голова) та ін. ; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - Київ : Стилос, 2002. - C. 77-85.