Макро- і мікроструктура словника термінів прикладної лінгвістики

Непийвода, Іванна
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Доповідь присвячено створенню словника термінів прикладної лінгвістики. В межах наукового дослідження було визначено композиційні складові словника, а саме його макро- і мікроструктуру. Наведено типи та зразки укладених словникових статей, наголошено на особливостях представлення синонімії та омонімії в межах словникових статей. Зазначено перспективи подальших наукових досліджень, які вбачаються в розширенні та систематизації електронного словника термінів прикладної лінгвістики.
The report is devoted to the creation of a dictionary of applied linguistics terminology. Within the framework of scientific research, the compositional components of the dictionary were determined, namely its macro- and microstructure. The types and samples of compiled dictionary articles are given, the peculiarities of the representation of synonymy and homonymy within the limits of dictionary articles are emphasized. The prospects of further scientific research, which are considered under the expansion and systematization of the electronic dictionary of applied linguistics terminology, are indicated.
прикладна лінгвістика, лексикографія, макроструктура, мікростуктура, словник, словникова стаття, тези конференції, applied linguistics, lexicography, macrostructure, microstructure, dictionary, dictionary article
Непийвода І. Макро- і мікроструктура словника термінів прикладної лінгвістики / Іванна Непийвода // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VIIІ Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 24 травня 2024 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2024. - C. 134-138.