Обрядова весільна поезія: гендерологічний аспект

Авксентьєва, Дарія
Робота присвячена аналізу гендерного аспекту жіночих образів (нареченої та дружини) в традиційній обрядово-весільній слов’янській поезії. У ході дослідження показано, що символізм образів в обрядовій весільній пісні відображає майбутній соціальний гендерний статус жінки в українському суспільстві.
The work is devoted to the gender aspect analysis of women’s characters (bride and wife) in the traditional Slavic wedding ceremonial poetry. The research shows that symbolism of characters in wedding ceremonial poetry represents the future social gender status of woman in Ukrainian society.
жіночі образи, обряди слов’янського весілля, весільна поезія, гендерна нерівність, female characters, rituals of Slavic wedding, wedding poetry, gender inequality
Авксентьєва Дарія. Обрядова весільна поезія: гендерологічний аспект / Дарія Авксентьєва // Мовний простір слов'янського світу : тези доповідей ІІІ Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених. - 2017. - С. 6-8.