Яких козаків діти навчалися в Києво-Могилянській академії?

Яременко, Максим
На початку XX ст. до наукового обігу введено частину списків вихованців Могилянської академії, які, втім, і досі історики належно не використали. Наразі дослідники Київських Атен мають у своєму розпорядженні лише чотири більш-менш повні реєстри студентів з усіх станів за два століття функціонування "шкіл". Два з них - це перелік імен та прізвиськ/прізвищ. Аналіз такої інформації без додаткових вказівок хоча б на соціальну належність та проживання зафіксованих вихованців вельми невдячна справа. А от дві інші відомості - за 1736/1737 та 1737/1738 н.р. - надаються до глибшого вивчення, позаяк фіксують також станове та географічне походження, вік і характеристику успішності.
історія, освіта, history, education
Яременко Максим Васильович. Яких козаків діти навчалися в Києво-Могилянській академії? / Максим Яременко // Київська старовина. - 2010. - № 3. - С. 3-19.