Сисун, Роксоляна
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У дослідженні зосереджується увага на зоонімічних ідіомах, які мають аналогічні вирази у обох мовах. Ця робота містить зіставний аналіз зоонімічних фразеологізмів, їхню етимологію та побутування в різних контекстах. Також досліджено приклади вживання фразеологізмів в художній літературі, яка може відображати різні культурні особливості.
The study focuses the attention on zoonymic idioms which have corresponding expressions in both languages. The given paper contains contrastive analysis of zoonymic phraseologisms, their etymology and functioning in different contexts. The examples of the usage of the given phraseologisms in literary works are also explored, which can reflect different cultural peculiarities.
фразеологізм, ідіома, зіставний аналіз, етимологія, зоонім, тези конференції, phraseologism, idiom, contrastive analysis, etymology, zoonym
Сисун Р. Універсальні фразеологізми із зоонімічним компонентом в англійській та українській мовах / Роксоляна Сисун // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 201-204.