Ключові аспекти естетичних досліджень в контексті китаєзованого марксизму

Туренко, Віталій
Запропоновані тези показують, що естетичний марксизм у Китаї мав подвійну місію – критикувати внутрішні суперечності революційної гегемонії та запропонувати конструктивне бачення культури в постреволюційному суспільстві. Ця цінність китайського естетичного марксизму, наслідки якого виходять за межі власне Китаю у світі глобальної культурної критики. Більше того, будучи незахідним, китайський естетичний марксизм свідомо ставив під сумнів притаманний марксизму європоцентризм. Якщо цей європоцентризм потрібно кинути виклик і проблематизувати, не можна ігнорувати питання, поставлені китайськими естетичними марксистами.
The proposed theses reveal that aesthetic Marxism in China had a dual mission – to criticize the internal contradictions of revolutionary hegemony and to offer a constructive vision of culture in a post-revolutionary society. This is the value of Chinese aesthetic Marxism, the implications of which go beyond China proper in the world of global cultural criticism. Moreover, being non-Western, Chinese aesthetic Marxism deliberately questioned the inherent Eurocentrism of Marxism. If this Eurocentrism is to be challenged and problematized, the questions posed by Chinese aesthetic Marxists cannot be ignored.
естетика, китайський марксизм, культура, тези конференції, aesthetics, Chinese Marxism, culture
Туренко В. Е.Ключові аспекти естетичних досліджень в контексті китаєзованого марксизму / Віталій Туренко // Дні науки філософського факультету - 2022 : міжнародна наукова конференція, 11-12 травня 2022 р. : матеріали [доповідей та виступів / редкол.: А. Є. Конверський та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка [та ін.]. - Київ : Київський університет, 2022. - C. 224-229.