Зоонімія та зооморфні фразеологічні одиниці як об'єкт лінгвістичного аналізу

Папіж, Ярина
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті досліджено особливості використання фразеологічних одиниць з анімалістичним компонентом. Розглянуто, які зооніми та зоосимволи використовують у зіставлюваних мовах, а саме українській та англійській. Показано проєктування й перенесення рис характеру, манери поведінки та зовнішнього вигляду тварини на людину.
The article examines the peculiarities of using phraseological units with an animalistic component. It is considered which zoonyms and zoosymbols are used in the compared languages, namely Ukrainian and English. The projecting and transference of animalistic character features, manner of behavior and appearance on a person is demonstrated.
зооніми, зоосимволи, фразеологічні одиниці, тези конференції, zoonyms, zoosymbols, phraseological units
Папіж Я. Зоонімія та зооморфні фразеологічні одиниці як об'єкт лінгвістичного аналізу / Ярина Папіж // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 146-150.