Археозоологічні матеріали пам'ятки Полонне

Кублій, Михайло
Інститут археології Національної академії наук України
Розкопки археологічної пам’ятки Полонне, розташованої у Шепетівському р-ні Хмельницької обл., у 2021 р. проводила Кам’янець-Подільська архітектурно-археологічна експедиція ДП "НДЦ "ОАСУ" (керівник к. і. н. П. Нечитайло). В ході робіт на пам’ятці Полонне було виявлено 172 кістки тварин. Із них ссавцям належало 167 кісток, і ще п’ять кісток — птахам. З усіх фрагментів кісток ссавців визначити до виду вдалося 137 фрагментів, що становить понад 82 % від загальної кількості. Хоч така кількість визначених фрагментів кісток ссавців і недостатня для того, щоб робити висновки на основі статистичних даних про відсоткове співвідношення складу стада, напрямок тваринництва і мету використання тварин на пам’ятці, все ж за цими даними можна зробити певні припущення.
археологічна пам’ятка , кістки тварин, Полонне, домашні тварини, стаття
Кублій М. В. Археозоологічні матеріали пам'ятки Полонне / М. Кублій // Археологічні дослідження в Україні, 2022 : щорічник / голов. ред. Болтрик Юрій ; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ : Інститут археології Національної академії наук України, 2023. - С. 366-367.