Супрун, Наталія
ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України"
Стратегія повоєнної відбудови Японія на засадах модернізації і використання науки та інновацій як ключових ресурсів економічного зростання перетворила країну, що тривалий час була імпортером західних технологій, на одну із найвпливовіших на світовому ринку країн та найбільшого світового експортера, насамперед експортера новітніх технологій. При цьому найбільший інтерес у потенційних реципієнтів японських продуктів сьогодні викликає сама модель інноваційного розвитку, в якій оптимально збалансовані ендогенні та екзогенні чинники модернізації. Це питання є актуальним і для України, яка у процесі повоєнної відбудови може скористатись успішним досвідом модернізації та економічного зростання Японії, зробивши акцент на трансфер іноземних технологій, їх модифікацію до потреб внутрішнього виробництва та активний розвиток і впровадження власних інновацій.
"японське економічне диво", Юкіко Фукасаку, Том Ніколас, Теса Моріс-Сузукі (Tessa Morris-Suzuki), Окадзакі Тецудзі (Okazaki Tetsuji), Закон про іноземні інвестиції, "Plan-Do-Check-Act", розділ монографії
Супрун Н. А. Державна політика стимулювання наукових досліджень і технологічних інновацій як основа повоєнної модернізації економіки Японії / Наталія Супрун // Відбудова для розвитку: зарубіжний досвід та українські перспективи : міжнародна колективна монографія / редкол.: В. Небрат, А. Бєляк, О. Курбет та ін. ; НАН України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : [б. в.], 2023. - C. 96-110.