Науково-рятівні розкопки селища в уроч. Фіалки в Ходосівці

Курзенков, Максим
Кублій, Михайло
Інститут археології Національної академії наук України
Після охарактеризованих у цьому щорічнику попередніх робіт в охоронній зоні селища Ходосівка-Фіалки, внаслідок яких було виявлено, хай і відчутно пошкоджені, нашарування зі знахідками сосницької культури, скіфського часу і загалом періоду раннього заліза, а також козацької доби на замовлення власника ділянки згідно з умовами відповідної угоди між ним та ІА НАН України, Північна експедиція у 2021 р. провела науково-рятівні дослідження на вул. Соборна, 77 у с. Ходосівка, які охопили площу проектованого будинку. Обстеження дозволило простежити залягання у межах ділянки верхнього сіро-коричневого супіску, який на глибині 0,3—0,4 м переходив у культурний шар темно-сірого кольору, який, у свою чергу, на глибині 0,6—0,7 м змінювався сіро-коричневим суглинком з вкрапленнями білого піску, а на глибині 0,7—0,9 м — сіро-жовтим материковим пластом, зафіксувати наявність уламків різночасової кераміки у названих нашаруваннях та констатувати наявність перекопів, що пошкодили останні.
селище Ходосівка-Фіалки, сосницька культура, період раннього заліза, уламки керамічного посуду, розкопки, стаття
Науково-рятівні розкопки селища в уроч. Фіалки в Ходосівці / І. Готун, О. Казимір, А. Чалий, М. Гунь, М. Курзенков, М. Кублій // Археологічні дослідження в Україні, 2022 : щорічник / голов. ред. Болтрик Юрій ; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ : Інститут археології Національної академії наук України, 2023. - С. 98-100.