Тестаменти князів Заславських

Демченко, Людмила
Тесленко, Ігор
Видавництво Національного університету "Острозька академія"
Ця публікація є продовженням серії матеріалів, виданих у попередніх випусках журналу. Князі Заславські (Жеславські, Жаславські) були нащадками Юрія Васильовича Острозького († бл. 1500), який внаслідок поділу батьківщини зі своїм братом Іваном успадкував половину Острозького князівства і зробив центром своїх володінь місто Заслав (Жеслав, Жаслав, нині Ізяслав Хмельницької області). Рід функціонував з кінця XV до початку XVIII ст. (останній його репрезентант по чоловічій лінії помер у 1672-му, а по жіночій – у 1709 році). Вісім поколінь фамілії представлені 36 особами, які носили титул князів, княгинь або князівен Заславських. На даний момент вдалося виявити тестаменти лише вісьмох із них. Заповіт ще однієї особи згадується в джерелах побіжно. Не виключено, що у майбутньому цей перелік збільшиться, принаймні, поруч із Заславськими, які відійшли в інший світ у дитинстві або в період, коли практика укладання заповітів ще не була поширена, можна назвати чимало таких, які цілком спроможні були залишити на письмі свої останні розпорядження.
князі Заславські, Юрій Васильович Острозький, заповіт, розпорядження, стаття
Демченко Л. Я. Тестаменти князів Заславських / Людмила Демченко, Ігор Тесленко // Острозька давнина : дослідження і матеріали / [редкол.: І. Пасічник (голов. ред.), І. Тесленко (відп. ред.) та ін.]. - Острог : Видавництво Національного університету "Острозька академія", 2020. - Вип. 7. - С. 181-241. - https://doi.org/10.25264/2707-1650-2020-7-181-241