Досвід використання регенеративних джерел енергії в Україні та країнах Європи

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Authors
Рожелюк, Марія
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Стаття присвячена вивченню досвіду використання регенеративних джерел енергії в Україні та країнах Європейського Союзу. Розкрито сутність та специфіку використання регенеративних джерел енергії. Проаналізовано відмнінності у досвіді їх застосування в Україні та інших країнах Європи. Поглиблено вивчено розподіл генерації відновлювальної енергії в Україні. Досліджено тенденції збільшення темпів використання альтернативних джерел енергії у зв‘язку з глобальним потепління, зростанням цін на енергоносії та політикою стабілізації макроекономічних показників держав Європейського Союзу. Виявлено, що на початку 2022 р. вітрова та сонячна енергетика становила ¼ електрогенерації Союзу. Висвітлено, що Україна, станом на початок 2022 р. мала значний потенціал для розвитку регенеративних джерел енергії. Спостерігалося зростання частки використання малих сонячних електростанцій приватними домогосподарствами, що може мати стрімкий розвиток у зв‘язку пошкодження енергетичної інфраструктури держави під час військових дій. Результати дослідження можуть бути використані при формуванні відновлювальної політики української енергосистеми та модернізації її складових на рівні державних та муніципальних органів влади, господарюючих суб‘єктів, приватних домогосподарств та потенційних інвесторів. За результатами дослідження з‘ясовано, що для розвитку регенеративних джерел енергії України необхідне створення єдиного механізму взаємодії держави, суб‘єктів господарювання та інвесторів.
Description
Keywords
регенеративні джерела енергії, генерація відновлювальної енергії, енергетична безпека країни, відновлювальна енергетика, альтернативні джерела енергії, матеріали круглого столу
Citation
Рожелюк М. М. Досвід використання регенеративних джерел енергії в Україні та країнах Європи / Рожелюк М. М. // Нові компетенції для Індустрії 5.0 та управління даними для закладів вищої освіти : збірник матеріалів круглого столу / під заг. ред. Храпкіної В. В., Пічик К. В. ; Національний університет "Києво-Могилянська академія" [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - C. 84-95.