Сидорчук, Таїсія
Тернопільський обласний краєзнавчий музей
В статті проаналізовано архівні документи тернопільського періоду життя видатного вченого ХХ ст. Омеляна Пріцака (1919–2006), які зберігаються в архівній колекції вченого в науковій бібліотеці Національного університету "Києво-Могилянська академія". Охарактеризовані різні види і типи архівних документів в контексті їх можливого використання в музейній практиці, зокрема при створенні експозиційних розділів або виставкових проєктів, присвячених історії та культурі Тернополя 1920–1930-х років.
The article analyzes archival documents of the Ternopil period of the life of an outstanding scholar of the 20th century Omeljan Pritsak (1919–2006), which are preserved in archival collection of the scholar at the scientific library at the National University "Kyiv Mohyla Academy". Different types and sorts of archival documents are characterized in the context of their possible using in museum practice, in particular, in the framework of the creation of exposition sections or exhibition projects, dedicated to the history and culture of Ternopil in the 1920s –1930s.
Омелян Пріцак, Тернопіль, архівна колекція, архівний документ, матеріали конференції, Omeljan Pritsak, Ternopil, archive collection, archive document
Сидорчук Т. М. Тернопіль 1920–1930-х років: експозиційно-виставковий потенціал документів архіву Омеляна Пріцака / Сидорчук Таїса // Традиції краєзнавства: регіональний аспект (до 110-річчя Тернопільського обласного краєзнавчого музею) : матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції, м. Тернопіль, 20-21 квіт. 2023 р. / [редкол.: Кульчицька О. В. та ін.] ; Тернопільський обласний краєзнавчий музей [та ін.]. - Тернопіль, 2023. - С. 269-274.