Маєр Балабан і "Chwila": двадцять років співпраці

Сидорчук, Таїсія
Маєр Балабан належить до когорти тих єврейських інтелектуалів Східної Європи кінця ХIХ ст. - першої половині ХХ ст., чия політична, наукова, літературна, мистецька та громадська діяльність спричинила потужний розвиток культурного-освітнього життя всередині єврейських громад, а також зробила значний внесок у політичне та громадсько-культурне життя східноєвропейських держав. М. Балабан - видатний науковець, вихованець історичної школи Львівського університету, доктор наук, професор, засновник єврейської історіографії в Польщі в новітню добу, засновник і редактор низки єврейських часописів у Львові й Варшаві, протягом багатьох років - викладач у середніх школах на Львівщині, організатор і викладач єврейських освітніх закладів у ряді польських міст у 1920-ті рр., співзасновник і викладач Інституту єврейських студій у Варшаві, професор Варшавського університету, автор низки монографічних досліджень і декількох сотень наукових розвідок, бібліографічних оглядів і рецензій у наукових виданнях і пресі.
Фінкель Людвіг, Маєр Балабан, газета "Chwila", біографія, творчість, єврейська історіографія, бібліографія, стаття
Сидорчук Т. М. Маєр Балабан і «Chwila»: двадцять років співпраці / Таїсія Сидорчук // Judaica Ukrainica : Annual Journal of Jewish Studies. - Kyiv : Laurus Press, 2013. - Vol. 2. - P. 187-206.