Вчений як святий: створення академічного культу О. О. Шахматова

Арістов, Вадим
Інститут історії України Національної Академії наук України
Доля одного вченого може визначити напрямок дослідницької думки на багато десятиліть уперед. Саме так сталося з дослідженнями давньоруських літописів. Їх визначила доля російського філолога Олексія Олександровича Шахматова (1864−1920). Він виявився засновником потужної інтелектуальної традиції, що склалася у російському академічному полі в першій половині ХХ ст. і зберігає (та ревно захищає) свої позиції по сьогодні.
Шахматов О. О., мовознавство, російський історик, персоналія, стаття
Арістов В. Ю. Вчений як святий: створення академічного культу О. О. Шахматова / В. Ю. Арістов // Історіографічні та джерелознавчі проблеми історії України. Доля історичного пізнання та долі істориків / [редкол.: О. І. Журба (відп. ред.) та ін.] ; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпро : Ліра, 2022. - C. 86-105.