Сандига, Каріна
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У цій статті аналізуються специфічні аспекти, пов’язані з дослідженням корпусної лінгвістики, включаючи її об’єкти та предмети. Зокрема, особлива увага приділяється розгляду теми бінарної опозиції та її вербалізації. Досліджуються терміни, пов’язані з концептуальною опозицією "свій — чужий", українською та англійською мовами, систематизуючи їх за різними семантичними спектрами.
This article analyzes specific aspects related to the study of corpus linguistics, including its objects and subjects. In particular, special attention is paid to consideration of the topic of binary opposition and its verbalization. Terms related to the conceptual opposition "Own — Foreign" in Ukrainian and English are studied, systematizing them according to different semantic spectrums.
принцип бінарності, вербалізація, бінарна опозиція, концепт "свій — чужий", тези конференції, the principle of binary, verbalization, binary opposition, the concept "Own — Other"
Сандига К. Бінарна опозиція "свій - чужий" українською та англійською мовами: аналіз семантичних спектрів / Каріна Сандига // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 195-200.