Боклан, Станіслав
Станіслав Боклан — український актор кіно і театру, заслужений артист України. Закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1984; курс Бориса Ставицького). Після інституту працював десять років у Донецькому обласному російському драматичному театрі в м. Маріуполі. З 1994-го — в Київському Молодому театрі. Основні ролі: Степан ("За двома зайцями" М. Старицького, реж. В. Шулаков), Аметистов ("Зойчина квартира" М. Булгакова, реж.0. Дзекун), Гас ("Ліфт" за Г. Пінтером, реж. О. Катунін), Бадаль- ський ("Стальова воля" за М. Курочкіним, реж. Д. Богомазов), Дон Жуан ("Дон Жуан" за Мольером, реж. С. Мойсеєв), Граф ("Хоровод любові" за А. Шніцлером, реж. С. Мойсеєв), Астров ("Дядя Ваня" за А. Чеховим, реж. С. Мойсеєв), Генерал ("Четверта сестра" за Я. Гловацьким, реж. С. Мойсеєв), Торчалов ("Торчалов" за М. Вороновим, реж. В. Легін), Абель Знорко ("Загадкові варіації" за Е.-Е. Шміттом, реж. А. Білоус) та ін. Знімався у фільмах: "Страчені світанки" (1995), "Атентат. Осіннє вбивство у Мюнхені" (1995), "Нескорений" (2000), "Братство" (2005), "Поводир" (2013) та ін.
професія, сцена, "Загадкові варіації", Дюссельдорфський театр, протест проти ролі, робота в кіно, Олексій Вертинський, Роман Балаян, фільм "Поводир", український театр, стаття
Боклан С. В. Станіслав Боклан: Після фільму "Поводир" у мене з'явилася більша відповідальність / розмову вела Ольга Велимчаниця // Кіно-Театр. - 2015. - № 3. - С. 29-32.