Виконання домовленостей Паризького саміту: очікування і реакція українців

Бурковський, Петро
Осипчук, Анна
Суслов, Антон
Яковлєв, Максим
9 грудня 2019 р. під час першої та єдиної на цей момент зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у Парижі було досягнуто низку домовленостей щодо розблокування мирного процесу на Донбасі. Україна та Росія одразу почали поширювати різні інтерпретації цих домовленостей. І головним об’єктом цього змагання стало українське суспільство. За рік, що минув після паризької зустрічі, українська влада випробовувала різні ідеї та способи вдихнути нове життя у мирні переговори, здобути підтримку громадян у проведенні політики реінтеграції окупованих територій. Ця аналітична записка, підготовлена спільними зусиллями експертів Школи політичної аналітики Національного університету "Києво-Могилянська академія" та Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, показує, як українське суспільство реагувало на політику Президента Зеленського у питанні війни та миру на Донбасі. Спираючись на аналіз результатів опитувань громадської думки, проведених протягом вересня 2019 – листопада 2020 рр., ми даємо оцінку успішності вже здійснених заходів українського уряду та пропонуємо варіанти дальших дій для української влади та іноземних партнерів України, які сприятимуть єдності українського суспільства та ширшій підтримці політики деокупації Донбасу.
контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ), Донбас, переміщення людей, лінія розмежування, окуповані території, збройний конфлікт на Донбасі, аналітична записка
Виконання домовленостей Паризького саміту: очікування і реакція українців / Бурковський П. А., Осипчук А. Д., Суслов А. І., Яковлєв М. В. ; Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, Школа політичної аналітики НаУКМА. - Київ : [б. в.], 2020. - 18 с.