Панорама "Молодості": зроблено в Україні

Зубавіна, Ірина
На жаль, за останній рік в Україні не було знято жодного повнометражного дебюту на плівці, відтак молоді могли взяти участь в конкурсні лише в категоріях короткометражних та студентських робіт. Стає звичним, що українське кіно відоме переважно студентськими стрічками. У фестивальному каталозі в цій номінації їх значиться чотири, але кортить зазирнути у "запасники", — можливо, там зосталося найцікавіше? Саме такі рушійні мотиви незмінно збирали повні зали на переглядах програм "Української панорами". Туди увійшло зроблене в Україні у 2004 — 2005 роках, що з різних причин не потрапили до конкурсу (це дебюти, а також фільми, що не відповідають певним умовам "Молодості"). Панорама демократично поєднала роботи, зняті на різних носіях та в різних форматах, короткометражні і повнометражні, анімаційні, ігрові та неігрові, навіть музичні кліпи та рекламні ролики. За даними каталогу програма містила 38 позицій (насправді було ще більше), у тому числі широко були представлені роботи студентів та випускників двох основних кіношкіл України — факультету кіно і ТБ КНУТКіТБ імені І.К.Карпенка-Карого та Інституту кіно і ТБ КНУКіМ. До Панорами вписалися й повнометражні ігрові стрічки, зняті на держзамовлення: "Татарський триптих" Олександра Муратова та "Секонд-хенд" Ярослава Лупія, що вже отримали значний розголос в пресі. Тому зосередимося на фільмах молодих. Симптоматичним видається прояв двох типів "екранного мислення" - кінематографічний та "телевізійний".
короткометражний фільм, "Рost-фактум", Тетяна Момот, "Буває...", Стьоб-новини ССН, "Початок", Помаранчева революція, Мирослава Хорошун, стаття
Зубавіна І. Б. Панорама "Молодості": зроблено в Україні / Ірина Зубавіна // Кіно-Театр. - 2006. - № 1. - С. 41-43.