Фактор пола говорящего и необходимость его учета при обучении произношению

Loading...
Thumbnail Image
Date
1995
Authors
Татарникова, И.
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Abstract
Тези доповіді учасника Міжнародної науково-практичної конференції "Сучасний стан та проблеми викладання іноземної мови як другої", м. Київ, 1995 р.
Description
Стать мовця є важливим соціолінгвістичним фактором, який потрібно враховувати при навчанні мовленню. Фізіологічні розбіжності в мовленнєвому апараті не пояснюють усіх відмінностей на фонетичному рівні. Жіночі реалізації в американському й британському варіантах англійської мови, на відміну від чоловічих реалізацій, відзначаються збільшенням тонального діапазону, величини ЧОТ, швидкості її зміни, а також специфікою тональних перепадів на межі складів та в термінальних завершеннях. Усе це сприяє створенню ефекту “динамізму” просодичних структур. У британському варіанті при передачі певних значень спостерігається більший ступінь подібності термінальних завершень жіночих та чоловічих реалізацій, у порівнянні з американським варіантом.
Keywords
обучение произношению, речевая деятельность, пол говорящего, мужская и женская реализации, английский язык, английское произношение, тезисы конференции
Citation
Татарникова И. Фактор пола говорящего и необходимость его учета при обучении произношению / И. Татарникова // Міжнародна науково-практична конференція "Сучасний стан та проблеми викладання іноземної мови як другої" : (тези доповідей), м. Київ, 1995 р. / [упоряд. Л. А. Батурська та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра іноземних мов, Кафедра англійської мови. - Київ : [б. в.], 1995. - С. 21-23.