Лінгвоцидні практики Російської імперії в Україні за совєтської доби

Масенко, Лариса
Розділ з книги "Заборонити рашизм". Жахіття, в яке нашу країну занурила війна, розв’язана Путіним, — різанина, масові вбивства цивільного населення, ґвалтування, перетворення квітучих міст на суцільні руїни — цілком виразно окреслило мету путінської Росії: знищити Україну та її людність. Звірства, що їх чинять російські війська, викликали шок в Україні. Виявилось, що значна частина українців не була готова до сприйняття Російської Федерації як ворожої держави, керівництво якої одержиме неоімперськими планами відновлення Радянського Союзу в його колишніх територіальних межах.
війна, Російська імперія, українсько-російські відносини, історія російського колоніалізму, доба сталінщини, Валуєвський циркуляр, теорія походження мов, промови Путіна, розділ книги
Масенко Л. Т. Лінгвоцидні практики Російської імперії в Україні за совєтської доби / Л. Масенко // Заборонити рашизм / В. О. Огнев'юк [та ін.] ; за заг. ред. В. Піскун ; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київ. ун-т. ім. Б. Грінченка, 2023. - С. 174-183.