Оцінка втрат України від воєнного вторгнення РФ: макроекономічний вимір

Скрипниченко, Марія
Наприкінці березня 2022 року фахівцями ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" було проведено оцінку потенційних втрат національної економіки України від воєнного вторгнення країни-агресора. Отримані результати не є остаточними, оскільки відображають ситуацію, що спостерігалася лише у перший місяць війни. Водночас вони є достатньо інформативними з точки зору представлення вже понесених країною втрат та відповідних викликів, які постають перед нею, – як у частині консолідації наявних ресурсів для захисту державного суверенітету, так і подальшого повоєнного відновлення вітчизняної економіки. Отримані у дослідженні результати було направлено до центральних органів державної влади. Для публікації в журналі частину інформації з міркувань безпеки вилучено.
At the end of March 2022, researchers of the Institute for Economics and Forecasting of the National Academy of Sciences of Ukraine estimated the potential losses of Ukraine's national economy from the military invasion of the aggressor country. The results obtained are not final, as they only account the situation in the first month of the war. At the same time, they are quite informative in terms of presenting Ukraine's losses and the corresponding challenges this country is facing both in terms of consolidating available resources to protect state sovereignty and in terms of post-war economic reconstruction. The results obtained in the study have been sent to the central government. The paper is published in the journal without some information, which is removed for security reasons.
оцінка потенційних втрат, воєнне вторгнення, відновлення вітчизняної економіки, падіння ВВП України, інфляція, бюджетний дефіцит, стаття
Скрипниченко М. І. Оцінка втрат України від воєнного вторгнення РФ: макроекономічний вимір / [М. І. Скрипниченко] // Економіка і прогнозування. - 2022. - № 1. - С. 8-51. - https://doi.org/10.15407/eip2022.01.008