Кумулятивні ефекти нерівності та вплив соціальних стресорів на здоров'я людини : [монографія]

No Thumbnail Available
Date
2021
Authors
Мальцева, Катерина
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Abstract
Монографію присвячено емпіричним кількісним дослідженням кумулятивного впливу нерівності та психосоціального стресу на психічне та фізіологічне здоров’я людини. Розглянуто чинники соціальної природи, що можуть бути хронічними стресорами і здійснювати прямий або опосередкований вплив на здоров’я індивідів та груп і в такий спосіб спричиняти відтворення нерівностей у здоров’ї. Проаналізовано теоретичні підходи із різних дисциплін, щоб оптимізувати пояснення механізму стресу із залученням перцептивних чинників. Наведено методологічні опції, доступні для покращення інформативності результатів вимірювання впливу стресу, спричиненого нерівністю, на здоров’я, зокрема техніки багатовимірного аналізу. Для викладачів, студентів магістратури, аспірантів, молодих учених та дослідників-практиків, які працюють у сфері соціології здоров’я, а також усіх соціальних науковців та фахівців, яких цікавить вплив нерівностей у здоров’ї та вимірювання впливу соціальних чинників на здоров’я людини.
Description
Keywords
соціальний стрес, здоров’я людини, вимірювання впливу стресу, когнітивний вимір культури, нерівності у здоров’ї, монографія
Citation
Мальцева К. С. Кумулятивні ефекти нерівності та вплив соціальних стресорів на здоров'я людини : [монографія] / Катерина Мальцева ; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - Київ : НаУКМА, 2021. - 394 с. : іл., табл.