Чому хрещення князем Володимиром Русі вважається підмурком української державності?

Loading...
Thumbnail Image
Date
2022
Authors
Затилюк, Ярослав
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Інститут історії України Національної академії наук України
Abstract
У 2022 році 28 липня стало офіційним державним святом – Днем Української Державності. Досі цього дня в Україні традиційно вшановували пам’ять київського князя Володимира Святославича як святого і рівноапостольного хрестителя Русі, а з 2008 р. – відбувалися державні заходи в рамках відзначення Дня Хрещення Руси-України. Усі святкування цього дня засновані на баченні особливої ролі князя Володимира і здійсненого ним хрещення для історії України та її державності. Московити здавна заперечували зв’язок українців із київським князем, нахабно присвоївши саму назву Русі і посягаючи на весь без винятку її "історичний спадок". Вісім років тому голослівні посягання на історію переросли в пряму військову агресію. Та московитам не виграти цієї війни, як і не заперечити ролі князя Володимира в більш як тисячолітній історії української державності.
Description
Keywords
День Української Державності, князь Володимир Святославич, День Хрещення Руси-України, християнство, хрещення Русі, московити, українська державність, стаття
Citation
Затилюк Я. В. Чому хрещення князем Володимиром Русі вважається підмурком української державності? / Ярослав Затилюк // Перелом: війна Росії проти України у часових пластах і просторах минувшини. Діалоги з істориками : у 2-х кн. / упоряд.: Г. Боряк, О. Ясь ; відп. ред. В. Смолій ; НАН України, Інститут історії України. - Київ : Інститут історії України НАН України, 2022. - Кн. 1, Розділ 2. - С. 253-255.