Гортаючи перші сторінки історії: давні збирачі та мисливці

Залізняк, Леонід
Інститут археології НАН України
Розділ з книги "Археологія України за роки Незалежності" про Україну, яка є найбагатшою на пам’ятки кам’яної доби країною Східної Європи. За тридцять років Незалежності археологія кам’яної доби України зробила суттєвий поступ як у поповненні джерельної бази, так і в теоретичному осмисленні та висвітленні складних культурно-історичних та соціально-економічних процесів, що мали місце на зорі історії в регіоні. З падінням "залізної завіси" передові європейські методики досліджень поширилися й успішно застосовуються на пострадянському просторі, зокрема в Україні, археологи якої працюють у тісному контакті з науковцями розвинених країн Європи та Америки. За часів Незалежності розроблена сучасна періодизація кам’яної доби України. Розроблена і успішно застосована на практиці оригінальна методика реконструкції способу життя первісних мисливців шляхом етноархеологічного моделювання. Для археологів, істориків, краєзнавців і всіх, хто цікавиться минулим нашого краю.
Україна, кам’яна доба, дослідники київської школи археологів-первісників, розвиток археології в Україні, археологічні матеріали, палеоліт й мезоліт України, розділ книги
Залізняк Л. Л. Гортаючи перші сторінки історії: давні збирачі та мисливці / Леонід Залізняк // Археологія України за роки Незалежності / відп. ред.: Я. П. Гершкович, Д. С. Гречко ; Ін-т археології НАН України, Всеукраїнська громадська організація "Спілка археологів України". - Київ : Інститут археології НАН України, 2022. - С. 9-26.