Основні наративи дезінформації, які формують війну та її вплив на кінетичну війну

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Authors
Федченко, Євген
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Wydawnictwo Akademii Sztuki Wojennej
Abstract
Після року від початку повномасштабної агресії Росії проти України можна підвести проміжні підсумки ще однієї, можливо менш помітної війни – інформаційної. Дехто переконаний, що Україна вже остаточно перемогла в інформаційній війні – принаймні про це говорять багато дослідницьких текстів та заголовки в провідних світових медіа – Washington Post, BBC, NPR тощо. Інші ж навпаки говорять про те, що саме в цьому різновиді війни не може бути остаточної перемоги і вона, як зазначав Клаузевіц, ніколи не завершується. Але є одне важливе досягнення, яке дало Україні змогу здобути стратегічні переваги в комунікації та використати в подальшому ці переваги як для побудови внутрішньої системи стійкості (resilience), так і для створення міжнародної коаліції союзників та партнерів – це завчасна нейтралізація російської системи дезінформації завдяки тому, що Україна ефективно використала період із 2014 року – початку російської війни проти України – для вивчення російської доктрини ведення інформаційної війни, стратегії її ведення, основних акторів, платформ поширення, а також вивчення та нейтралізації основних наративів, які мали би виправдати російське вторгнення в Україну. Не найменшим чином це стосувалося і того, що Україні вдалося привернути увагу всього світу до проблеми поширення та зростання впливу російської дезінформації, пояснити її впливи та дискредитувати її основні наративи. І зробити все це передчасно – ще задовго до початку агресії в лютому 2022 року.
Description
Keywords
дезінформація, кінетична війна, повномасштабна війна, тратегічний наратив, російська пропаганда, активна діяльність, StopFake, фейкові новини, стаття
Citation
Федченко Є. М. Основні наративи дезінформації, які формують війну та її вплив на кінетичну війну / Євген Федченко // Ukraińskie media w obliczu wojny : regulacje prawne i doświadczenia = Українські медіа в умовах війни : правові норми та досвід / redakcja naukowa Agnieszka Glapiak. - Warszawa : Wydawnictwo Akademii Sztuki Wojennej, 2023. - S. 205-216.