Огляд археозоологічних матеріалів Северинівського городища

Кублій, Михайло
Інститут археології Національної академії наук України
Северинівське городище, розташоване на теренах Східного Поділля між селами Северинівка і Межирів Жмеринського р-ну Вінницької обл. Городище існувало у VII — середині VI ст. до н. е., що припадає на скіфський час, і виконувало функцію обслуговування торгівельних караванів. Археологічні дослідження городища, у процесі яких отримано описаний нижче кістковий матеріал, проводилися впродовж сімох польових сезонів 2009―2015 рр. Керівниками Україно-польської експедиції є Ю. Болтрик та М. Інгачак. Визначення всього матеріалу відбувалося в 2021―2022 рр. Частина матеріалу, розкопаного в 2015 р., у той же рік була визначена, проте її також було повторно перевизначено за новішими методиками, враховуючи фіксацію статево-вікових характеристик, усіх наявних слідів на кістках, фрагментованість кісток і знімання максимально можливої кількості промірів.
Северинівське городище, скіфський час, кістковий матеріал, домашні тварини, тваринництво, стаття
Кублій М. В. Огляд археозоологічних матеріалів Северинівського городища / М. Кублій // Археологічні дослідження в Україні, 2022 : щорічник / голов. ред. Болтрик Юрій ; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ : Інститут археології Національної академії наук України, 2023. - С. 370-371.