Фактчекінг та спростування фейкової інформації: виклики та досягнення

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Authors
Романюк, Вікторія
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Wydawnictwo Akademii Sztuki Wojennej
Abstract
В останній рік загрози дезінформації стали однією з найбільш обговорюваних тем. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну продемонструвало руйнівні наслідки тривалих дезінформаційних компаній. Проте підґрунтям цих процесів стала Революція Гідності та початок воєнних дій на сході України у 2014 році. Мирний протест громадян на підтримку Європейської інтеграції України показав, наскільки суттєвим це питання є для Кремля. Воно стало ідеологічним та світоглядним криголамом, який оголив імперські наміри російського режиму. Шлях захоплення України Кремль обрав через інформаційний простір. Засилля неправдивих повідомлень, залякувань та маніпуляцій у соціальних мереж стало викликом не лише для звичайної української аудиторії, а й професійних журналістів.
Description
Keywords
фактчекінг, інформаційний простір, російська пропаганда, моніторинг ЗМІ, стратегічна комунікація, StopFake, висвітлення в ЗМІ, дезінформація, протидія дезінформації, міжнародна співпраця, стаття
Citation
Романюк В. С. Фактчекінг та спростування фейкової інформації: виклики та досягнення / Вікторія Романюк // Ukraińskie media w obliczu wojny : regulacje prawne i doświadczenia = Українські медіа в умовах війни : правові норми та досвід / redakcja naukowa Agnieszka Glapiak. - Warszawa : Wydawnictwo Akademii Sztuki Wojennej, 2023. - S. 225-232.