Які геополітичні та інші перспективи чигають на Російську Федерацію?

Кірсенко, Михайло
Інститут історії України Національної академії наук України
Провідні держави і ціле міжнародне співтовариство зараз беззастережно визнають Російську Федерацію державою-спонсором тероризму, а її політичне керівництво і військовиків відповідальними за провокування, ініціювання і виконання злочинних наказів, всупереч знаним звичаям війни. На відміну від внутрішніх законів держави, міжнародне право нині не диспонує ефективними засобами швидкого покарання, але порушник підриває довіру і опиняється в ізоляції зі згубними наслідками у ваємозалежному сучасному світі. Поступово даються взнаки санкції в контексті систематичних реторсій і репресалій.
Російська Федерація, спонсор тероризму, визволення загарбаних теренів, репатріація громадян, стаття
Кірсенко М. В. Які геополітичні та інші перспективи чигають на Російську Федерацію? / Михайло Кірсенко // Перелом: війна Росії проти України у часових пластах і просторах минувшини. Діалоги з істориками : у 3-х кн. / упоряд.: Г. Боряк, О. Ясь, С. Блащук ; відп. ред. В. Смолій ; НАН України, Інститут історії України. - Київ : Інститут історії України НАН України, 2023. - Кн. 3, Розділ 8. - C. 787-790.