Лита Могила. Хто влаштував найбільше поховальне вогнище?

Болтрик, Юрій
Литу Могилу, більш відому як Мельгунівський курган, розкопали 258 років тому. І це були перші задокументовані археологічні роботи в Російській імперії. Потім її розкопували ще тричі, востаннє влітку 2019 р., тоді місце, де колись був насип кургану, дослідила експедиція Інституту археології НАН України, під керівництвом автора цього нарису.
Лита Могила, Мельгунівський курган, розкопки кургану, катакомба, дерев’яна споруда Литої Могили, розділ книги
Болтрик Ю. В. Лита Могила. Хто влаштував найбільше поховальне вогнище? / Юрій Болтрик // Археологія України за роки Незалежності / відп. ред.: Я. П. Гершкович, Д. С. Гречко ; Ін-т археології НАН України, Всеукраїнська громадська організація "Спілка археологів України". - Київ : Інститут археології НАН України, 2022. - C. 161-172.