Бандура, Олександр
ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України"
Розділ 14 з колективної монографії "Формування інституційної архітектоніки інформаційно-мережевої економіки", Київ, 2021. В розділі розглянуто основні чинники, що зумовлюють неоднозначність на неповноту інформації при ідентифікації поточного стану економіки та прогнозуванні рецесій та світових цін на сировину, що є особливо важливим для економіки України, зростання якої критично залежить від цих цін. На базі авторської СМІ-моделі економічних циклів показано можливість зменшення впливу неповноти та неоднозначності інформації при прогнозування світових цін на сировину та часу настання рецесій, при ідентифікації поточного стану економіки. Пояснено феномен низької інфляції в США та порівняно низькі темпи економічного зростання за рекордно високої зайнятості упродовж 2008-2019 років. Оцінено ефективність монетарної “кількісного пом’якшення" (ОЕ) за її впливом на темпи економічного зростання, зайнятості та інфляції.
базові характеристики інформації, економіка України, світовий ринок нафти, прогнозування цін, феномен низької інфляції в США, розділ монографії
Бандура О. В. Вплив базових характеристик інформації на ефективність функціонування інформаційно-мережевої економіки / [О. В. Бандура] // Формування інституційної архітектоніки інформаційно-мережевої економіки / [Гриценко А. А. та ін.] ; за ред. А. А. Гриценка ; НАН України, Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України", Держ. навч.-наук. установа "Акад. фін. упр.". - Київ : [ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України"], 2021. - Розділ 14. - С. 657-698.