"Щоденник" Мирона Кордуби як історичне джерело

Гнатюк, Оля
Чех, Мирослав
Видавництво Українського католицького університету
"Щоденник" Мирона Кордуби за 1918-1925 роки знайдено понад чверть століття тому. Відтоді записки декана філософського факультету Українського таємного університету не раз використовували як допоміжне джерело біографи, дослідники спадщини автора та історії Галичини 1918-1923 років. Щоденник Мирона Кордуби є цінністю самою в собі; хоч еґо-документів того часу залишилося досить багато, проте щоденникові записи є серед них рідкістю. Особливе значення цей щоденник має з огляду на нову інформацію та фактаж, а ця обставина змушує заново поглянути на усталені в історіографії факти й події політичної історії Галичини 1920-1925 років: загалом на феномен "держави в державі" та її складових — політичного керівництва (зокрема, Колегія референтів Львівської делегації Української національної ради та Виділ одинадцятьох Народного комітету УНТП), Українського таємного університету, початків Української військової організації, невідомих сторінок біографії Євгена Коновальця тощо. Більшою мірою вичерпне трактування цього еґо-документа як унікального джерела подає Мирослав Чех в окремій розвідці, яка буде надрукована у видавничій серії "Україна. Європа: 1921-1939".
Мирон Кордуба, еґо-документ, "держава в державі", Народний комітет УНТП, українська конспірація, Східна Галичина, галицькі політики, Український таємний університет, передмова
Гнатюк О. "Щоденник" Мирона Кордуби як історичне джерело / Оля Гнатюк, Мирослав Чех // Щоденник, 1918-1925 / Мирон Кордуба ; упоряд.: Оля Гнатюк, Мирослав Чех ; наук. ред. Оля Гнатюк. - Львів : Видавництво Українського католицького університету, 2021. - С. 49-72.