The Fall of the Pan-Russian Utopia: [інавґураційна лекція почесного професора Національного університету "Києво-Могилянська академія", 1 вересня 2023 року]

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023-09-01
Authors
Serhii, Plokhy
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Інавґураційна лекція Почесного професора НаУКМА Сергія Плохія, історика, професора кафедри української історії імені Михайла Грушевського, директора Українського наукового інституту Гарвардського університету, ґрунтується на його книжці "Російсько-українська війна: повернення історії" (The Russo-Ukrainian War: The Return o f History), що вийшла у видавництвах W.W. Norton (США) та Penguin (Велика Британія) в травні 2023 року. У лекції поєднано та систематизовано ключові історичні й історіографічні віхи, погляди та аргументи, наведені в книжці. Автор робить висновок, що є чіткі ознаки того, що українська нація вийде з цієї війни більш згуртованою та впевненою у своїй ідентичності, ніж будь-коли раніше у своїй сучасній історії. Росія та її еліти тепер не мають іншого вибору, окрім як переосмислити ідентичність своєї країни, порвавши не лише з імперіалізмом царського минулого, а й з анахронічною моделлю російського народу як триєдиного утворення з росіян, українців та білорусів.
Description
Keywords
Citation
Plokhy S. The Fall of the Pan-Russian Utopia = Крах загальноросійської утопії : інавгураційна лекція Почесного професора Національного університету «Києво-Могилянська академія» / Serhii Plokhy. — Київ : Національний університет «Києво-Могилянська академія», 2023. — 58 с. : фото.