Ізабелла Хруслінська: "Поєднання минулого з сучасним" : [інтерв'ю зі співробітником польської Національної фільмотеки]

Loading...
Thumbnail Image
Date
2012
Authors
Хруслінська, Ізабелла
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
МКФ "Молодість" запропонував глядачам спеціальну кінопрограму "Звуки молодості", яка складалася з художніх та анімаційних стрічок у музичному супроводі. В рамках цієї програми відбулася українська презентація фільму "Маня. Історія працівниці тютюнової фабрики" (1918) режисера Євгена Іллєша, головну роль у якому зіграла польська зірка німого кіно Пола Негрі. Фільм є першим результатом проекту цифрової реконструкції, який польська Національна фільмотека (Fіlmоtеkа Nагоdоwа) розпочала 2010 року. В реставрації "Мані" було використано найсучасніші технології: оцифровування за допомогою "мокрого" сканування плівки та фінальний запис на негорючу плівку за допомогою лазерного випромінювання (технологія 4К+). Про реконструкцію європейської кіноспадщини та міжнародну співпрацю в галузі кінозбереження розповідає Ізабелла Хруслінська, співробітник польської Національної фільмотеки.
Description
Keywords
"Пан Тадеуш", "Поклик моря", Пола Негрі, Євген Іллєс, Вернер Гольман, Fіlmоtеkа Nагоdоwа, інтернет-портал "Lostfilm", "Еuгореапа", стаття
Citation
Хруслінська І. Ізабелла Хруслінська: "Поєднання минулого з сучасним" : [інтерв'ю зі співробітником польської Національної фільмотеки] / розмову вела Марія Тетерюк. // Кіно-Театр. - 2012. - № 1. - С. 53-54.