Роль Омеляна Пріцака у розбудові Української Вільної Академії Наук у США

Сидорчук, Таїсія
Омелян Пріцак (1919-2006) став ученим світового рівня в декількох галузях науки: філологія, лінгвістика, сходознавство, історія, україністика. Він зробив гідний внесок у розвиток світової орієнталістики як науковець-дослідник та як ініціатор і організатор міжнародних наукових осередків, зокрема Societas Uralo-Altaica, Ural-Altaische Jahrbücher, Permanent International Altaistic Conference. Вчений підніс українські студії на рівень світової науки, будучи інтелектуальним лідером в утвердженні престижу української гуманітаристики за кордоном, створивши і розвиваючи три українознавчі кафедри у Гарвардському університеті та Український науковий інститут Гарвардського університету.
Омелян Пріцак, українська історія, науковець, Українська Вільна Академія Наук у США, наукові доповіді, тематичні наукові конференції, головний редактор збірників, українська діаспора, стаття
Сидорчук Т. М. Роль Омеляна Пріцака у розбудові Української Вільної Академії Наук у США / Таїса Сидорчук // Академічна традиція українського зарубіжжя: історія і сучасність : liber amicorum на пошану проф. Альберта Кіпи / відп. ред. Ігор Гирич, Леонід Рудницький ; Українська Вільна Академія Наук у США. - Нью-Йорк ; Київ : Простір, 2021. - С. 273-287.