Кіноверсії російсько-української війни на Донбасі

Loading...
Thumbnail Image
Date
2022
Authors
Брюховецька, Лариса
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Редакція журналу "Кіно-Театр" : Освіта України
Abstract
Розділ з колективної монографії. Ставлення до війни на Донбасі, яка точиться вже восьмий рік, в Україні різне. Й так само різне ставлення до фільмів, темою яких стали ця війна і люди, які захищають Україну від російської агресії. 2020-го року мене як експерта запросили на радіо "Культура" назвати найкращі фільми 2010-х років. Коли я почала називати такі фільми, як "Хайтарма", "Кіборги", "Позивний "Бандерас"", "Іловайськ 2014", "Донбас", молоді ведучі з категорії "всезнаючих" спохмурніли, і один із них запитав - "А "Дзідзьо""? Я послалася на досвід зарубіжних країн - якщо країна воювала, виходили фільми, в яких через долю особистості показано трагедію збройного протистояння. Ніхто не заперечує розважального продукту, але робити вигляд, що війни не існує, не можна. Українцям довелося боронити свою землю зі зброєю в руках - і ми можемо пишатися, що кінематографісти не залишилися осторонь. Коли 20-хвилинний ефір завершився, ведучі навіть не подякували і не попрощалися - мої топ-фільми їх не надихнули.
Description
Keywords
війна на Донбасі, російська агресія, кінематограф, Революція Гідності, російсько-українська війна, розділ колективної монографії
Citation
Брюховецька Л. І. Кіноверсії російсько-української війни на Донбасі / Лариса Брюховецька // Енергія відродження. Українське кіно, 2014-2020 / [упоряд. і наук. ред. Лариса Брюховецька]. - Київ : Редакція журналу "Кіно-Театр" : Освіта України, 2022. - С. 18-36.